



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 4 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 140 dB |
| Operating Supply Current | 1.7 mA |
| Input Bias Current | 1 pA |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 nV |
| Max Dual Supply Voltage | 8 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.375 V |
| Voltage Gain | 150 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 150 dB |
| Input Voltage Noise Density | 30 nV/sqrt Hz |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Amplifier Type | Zero-Drift Amplifiers |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
